Rychlá rota

Někteří členové VCC Spořice jsou rovněž členy Rychlé roty Chomutov. Měl bych tedy nastínit, co to vlastně ta Rychlá rota je. Není to vesnická úklidová služba, jak se může na první pohled zdát.

Rychlá rota Chomutov je volné uskupení libovolného počtu jezdců – zpravidla motocyklistů – kteří mají touhu vyvětrat sebe i své stroje. Věk „Roťáků“ i strojů je zcela neomezený. Na akce se vypravují zásadně po vlastní ose. Málokdy se stane, že případnou poruchu nedokáží vyřešit operativně u krajnice, neboť v kastlíkách strojů se ukrývají různorodé náhradní díly a nástroje.

Tradičně RR vyráží na srazy veteránů pořádané jak v okolí, tak i do míst, kde „je to daleko i autem“. Ať už jako účastníci, nebo jen na čumendu. Projížďka po okolí bez konkrétního cíle je ideální příležitostí, kdy s kolektivem pohovořit.

Přidat se může kdokoliv, kdo disponuje starým strojem a v ideálním případě i dobovým oblekem.

(Za VCC Sp DP)

Další články

Spořická šedesátka 2024

Spořická šedesátka 2024

7. září 2024 Hlavním úkolem a cílem VCC Spořice je uspořádat společně s obcí Spořice jednou ročně – a to v září – Setkání historických vozidel – Spořickou šedesátku. Jak už název napovídá, setkání...

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka je takovou pěknou tradicí. Tím spíše, když k jejímu uskutečnění místo slov „hrablo, mráz a jégrovky“ můžeme vesele použít výrazy jako „suché silnice, sluneční brýle a 8°C“.Pod...

Kontakt

Jsme malá parta nadšenců, která si našla zalíbení nejen v automobilových a motocyklových veteránech, ale rovněž v historických strojích, technice a obecně ve všem, co ke starým časům patří. Neděláme mezi sebou rozdíly, ale vzájemně se doplňujeme. Někdo má rád období první republiky, jiný si libuje v autech z Tuzexu, další se soustředí na motorky nebo stabilní motory.

Veteran car club Spořice spolek
IČO: 17918162
Nerudova 248, Spořice 431 01

vccsporice@seznam.cz

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Jako spolek VCC Spořice rádi podpoříme svou aktivitou jiné akce podobného charakteru, neboť stroje udržujeme a renovujeme právě proto, abychom s nimi jezdili. S tím je spojené testování historických vozidel, které může spolek VCC Spořice provádět.