Sosnová CLASSIC 2023

O víkendu 13. – 14. května 2023 probíhaly oslavy 120. výročí od prvního motoristického závodu na Českolipsku. Kde jinde, než na Autodromu Sosnová za účasti desítek sportovních a závodních automobilů a motocyklů.

Prakticky celá neděle byla vyplněna čtvrthodinkami závodů, respektive jízdami pravidelnosti. Soutěžící vjížděli dle věkových kategorií na závodní okruh, objeli jedno nulté kolo, poté jedno zahřívací kolo a třetím kolem si stanovili referenční čas pro zbytek časového limitu, kterému se museli v dalších kolech co nejvíce přiblížit.

V Sosnové jsem byl vůbec poprvé a naprosto mě okouzlil jak velký počet závodních strojů, tak výborná organizace.

Celý den bylo na co koukat – odkaz na fotogalerii zde: Zonerama VCC Spořice

Především bylo co poslouchat – odkaz na video zde: Youtube

A pokud byste chtěli ucítit i vůni spáleného benzínu, doporučuji se podobné akce v budoucnu také zúčastnit.

(Za VCC Sp DP)

Další články

Spořická šedesátka 2024

Spořická šedesátka 2024

7. září 2024 Hlavním úkolem a cílem VCC Spořice je uspořádat společně s obcí Spořice jednou ročně – a to v září – Setkání historických vozidel – Spořickou šedesátku. Jak už název napovídá, setkání...

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka je takovou pěknou tradicí. Tím spíše, když k jejímu uskutečnění místo slov „hrablo, mráz a jégrovky“ můžeme vesele použít výrazy jako „suché silnice, sluneční brýle a 8°C“.Pod...

Kontakt

Jsme malá parta nadšenců, která si našla zalíbení nejen v automobilových a motocyklových veteránech, ale rovněž v historických strojích, technice a obecně ve všem, co ke starým časům patří. Neděláme mezi sebou rozdíly, ale vzájemně se doplňujeme. Někdo má rád období první republiky, jiný si libuje v autech z Tuzexu, další se soustředí na motorky nebo stabilní motory.

Veteran car club Spořice spolek
IČO: 17918162
Nerudova 248, Spořice 431 01

vccsporice@seznam.cz

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Jako spolek VCC Spořice rádi podpoříme svou aktivitou jiné akce podobného charakteru, neboť stroje udržujeme a renovujeme právě proto, abychom s nimi jezdili. S tím je spojené testování historických vozidel, které může spolek VCC Spořice provádět.