HOŠNICE – Výročí vzniku obce (15.7.2023)

V sobotu 15.7.2023 se konaly oslavy 820let od založení obce Hošnice na Chomutovsku.

Kamarád David Mareš mne požádal, zda bych nepřijel se Zetorem 25A doplnit oddělení techniky.
Stalo se.  A abych nejel s prázdnou, vzal jsem s sebou historickou strojní pilu z 20. let, kterou jsem na ukázku tu a tam popohnal plochým řemenem – jak jinak, než náhonem od traktoru. Kvalitu strojního zařízení doložila přeříznutá kolejnice, (kterou jsem také nevyfotil).

Tímto velmi děkuji traktorové skupině „z hor“ a dalším zúčastněným, kteří obohatili akci svou technikou.

Až na drobné časové nepřesnosti a občasné komplikace s výčepem pivo/limo, proběhly oslavy bez problémů a to i přes vedro horší jak v sedmačtyřicátém.

Myslím, že kluci, co jeli s motorkama a velorexama na sraz veteránů do Ústí nad Labem si extrémní teploty „užili“ mnohem více. Tento víkend byl opravdovou zkouškou každého stroje.

Více fotek na: Zonerama.

(za VCC Spořice, David Prchal)

Další články

Spořická šedesátka 2024

Spořická šedesátka 2024

7. září 2024 Hlavním úkolem a cílem VCC Spořice je uspořádat společně s obcí Spořice jednou ročně – a to v září – Setkání historických vozidel – Spořickou šedesátku. Jak už název napovídá, setkání...

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka je takovou pěknou tradicí. Tím spíše, když k jejímu uskutečnění místo slov „hrablo, mráz a jégrovky“ můžeme vesele použít výrazy jako „suché silnice, sluneční brýle a 8°C“.Pod...

Kontakt

Jsme malá parta nadšenců, která si našla zalíbení nejen v automobilových a motocyklových veteránech, ale rovněž v historických strojích, technice a obecně ve všem, co ke starým časům patří. Neděláme mezi sebou rozdíly, ale vzájemně se doplňujeme. Někdo má rád období první republiky, jiný si libuje v autech z Tuzexu, další se soustředí na motorky nebo stabilní motory.

Veteran car club Spořice spolek
IČO: 17918162
Nerudova 248, Spořice 431 01

vccsporice@seznam.cz

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Jako spolek VCC Spořice rádi podpoříme svou aktivitou jiné akce podobného charakteru, neboť stroje udržujeme a renovujeme právě proto, abychom s nimi jezdili. S tím je spojené testování historických vozidel, které může spolek VCC Spořice provádět.