BUGATTI Rally Solo Brescia 2023

Mezi dny 10. – 17. září 2023 probíhá v České republice mezinárodní sraz vozů Bugatti TYP 13 Brescia – především závodních speciálů vyráběných v letech 1920 – 1926 – pojmenovaných právě podle Grand Prix Brescia, kde započala proslulá neporazitelnost těchto strojů.

Je obrovským štěstím, že Czech Bugatti Club zvolil pro tuto serii okružních jízd právě západní Čechy a poskytl tak možnost běžným smrtelníkům shlédnout a poslechnout několik desítek čtyřválcových orchestrů z celého světa.

Záběry jsou pořízené 11.9.2023 u přívozu Darová na Berounce. Dále v Darovanském dvoře, v muzeu motocyklů na Křivoklátě, u NTM, aj.

V sobotu 16.9.2023 byly vozy vystaveny u Národního technického muzea, kde je mimochodem v expozici nejstarší vyrobená dochovaná Bugatti – konkrétně typ 13 z roku 1910.

(Za VCC Spořice, David Prchal)

Další články

Spořická šedesátka 2024

Spořická šedesátka 2024

7. září 2024 Hlavním úkolem a cílem VCC Spořice je uspořádat společně s obcí Spořice jednou ročně – a to v září – Setkání historických vozidel – Spořickou šedesátku. Jak už název napovídá, setkání...

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka 1.1.2024

Novoroční vyjížďka je takovou pěknou tradicí. Tím spíše, když k jejímu uskutečnění místo slov „hrablo, mráz a jégrovky“ můžeme vesele použít výrazy jako „suché silnice, sluneční brýle a 8°C“.Pod...

Kontakt

Jsme malá parta nadšenců, která si našla zalíbení nejen v automobilových a motocyklových veteránech, ale rovněž v historických strojích, technice a obecně ve všem, co ke starým časům patří. Neděláme mezi sebou rozdíly, ale vzájemně se doplňujeme. Někdo má rád období první republiky, jiný si libuje v autech z Tuzexu, další se soustředí na motorky nebo stabilní motory.

Veteran car club Spořice spolek
IČO: 17918162
Nerudova 248, Spořice 431 01

vccsporice@seznam.cz

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Jako spolek VCC Spořice rádi podpoříme svou aktivitou jiné akce podobného charakteru, neboť stroje udržujeme a renovujeme právě proto, abychom s nimi jezdili. S tím je spojené testování historických vozidel, které může spolek VCC Spořice provádět.